Şifremi Unuttum

Davet

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneğinin Çok Değerli Üyeleri,

XXI. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresi (KLİMİK 2021)’ni, 26-30 Mayıs 2021 tarihlerinde, Susesi Luxury Resort, Belek, Antalya’da yapacağımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

İnfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji hekimleri olarak Ocak 2020’den itibaren COVID-19 pandemisinin kontrolünü, hastaların takip ve tedavisini sağlamak için var gücümüzle çalıştık, dolayısıyla kongre yapabilecek vakit bulamadık. Bu durumun eksikliğini giderebilmek için salgının başladığı ilk günlerden itibaren her hafta webinarlar düzenleyerek üyelerimize salgınla ilgili doğru ve güncel bilgileri sağlamaya çalıştık. Ancak geldiğimiz noktada uzmanlık alanımızın başta salgın sırasında olmak üzere elde ettiği büyük deneyimi ve birikimi, yaptığı yayınları paylaşabileceği, tüm güncel gelişmeleri tartışabileceği bir kongre yapmak zorunlu hale geldi.

COVID-19 aşılarının bulunmasıyla salgının önümüzdeki aylarda kontrol altına alınabileceğine dair umutlarımızın artmış olması ve  aşının tüm sağlık çalışanlarına uygulanması nedeniyle  KLİMİK 2021’i yüz yüze ve çevrimiçi bir arada olmak üzere “hibrit”  kongre şeklinde yapabileceğimizi düşündük.  Elbette pandemi sırasında beklenmedik gelişmeler olabilir ve yüz yüze kongre yapılamayabilir, bu durumda kongreyi bir daha ertelemeden, yine belirtilen tarihlerde ve  çevrimiçi olarak  yapmaya karar verdik.

Daha önceki kongrelerimiz gibi, KLİMİK 2021’in de, yoğun bilimsel içeriğiyle, işinin uzmanı kişilerin hazırladığı doyurucu sunumlarıyla, alanımızdaki tüm birikimi ve sorunları yansıtabilen tartışmalı geçen oturumlarıyla, meslektaşlarımızla iletişim içinde olacağımız sosyal ve bilimsel bir ortam olarak hafızalarda yer almasını istiyoruz.

KLİMİK 2021’in hep birlikte organize edeceğimiz bilimsel bir şölen olması dileğiyle.

Selam ve saygılarımızla.

KLİMİK 2021 Web Sitesi İçin Tıklayınız

Prof. Dr. Serap ŞİMŞEK-YAVUZ
KLİMİK 2021 Kongresi Başkanı
Prof. Dr. Alpay AZAP
KLİMİK Derneği Başkanı