Şifremi Unuttum

Davet

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneğinin Kıymetli Üyeleri,

İki yıla yakın zamandır, hem insanlık hem de özellikle uzmanlık alanımız için tarihi önemi olan zorlu bir pandemi sürecinin içinde yaşıyoruz. Bu süreçte COVID-19, alanımız için önemli olan birçok sağlık probleminin önüne geçti. Bilimsel aktivitelerimizin çoğunda konumuz, SARS-CoV-2 ve COVID-19 oldu. Bilimsel tartışma ve fikir alış verişlerimizi sanal ortamlarda çoğunlukla pandemi konuşarak gerçekleştirmeye çalıştık. Ancak artık yüz yüze bir araya gelip alanımızın önemli konularını birlikte tartışmak ve güncel bilgileri birbirimizle paylaşmak istiyoruz. Bu nedenle, XXII. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresini (KLİMİK 2022), 9-12 Mart 2022 tarihlerinde, Antalya’da yüz yüze olarak gerçekleştirmeyi planladık. Tüm üyelerimizi, pandemide korunma kurallarına uygun bütün  önlemlerin titizlikle alınacağı, hem COVID-19 hem de İHKM alanının sorunu olan tüm hastalıkların bilimsel gelişmeler eşliğinde tartışılacağı kongremize davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Dileyen üyelerimiz için kongremizdeki tüm sunumlar çevirim içi olarak da izlenebilecek, online katılım olanağı da sağlanacaktır. Özellikle uzmanlık eğitimi almakta olan yüz yüze katılım olanağı bulamayan genç meslektaşlarımızın bu fırsatı da değerlendireceklerini umut ediyoruz.

Uzun zaman sonra yeniden yüz yüze bir araya geleceğimiz için bizler çok heyecanlıyız. Bilimin ışığında 35 yıldır bizleri bir araya getiren Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği çatısı altında gerçekleşecek ve hepimizin özlediği bilimsel şölenlerden biri olacağına inandığımız KLİMİK 2022 Kongresine hepinizin katılımını bekliyoruz. Sizlerin katılımları ve destekleri ile zenginleşeceğine yürekten inandığımız kongremizde buluşmak ümidi ile hepinize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Not: Kongre sırasında 10 Mart 2022 Perşembe günü 20.30-22.00 saatleri arasında İHKM Uzmanlığı Yeterlilik Sınavı yapılacaktır.

Prof. Dr. Neşe DEMİRTÜRK
KLİMİK 2022  Kongresi Başkanı

Prof. Dr. Serap ŞİMŞEK-YAVUZ
KLİMİK Derneği Başkanı