Doğrulama için verilen süre doldu. Lütfen yenileyin.

Şifremi Unuttum

Ulaşım

T.C. Sağlık Bakanlığı

Urla Uluslararası Acil Afet Eğitim ve Simülasyon Merkezi

UrlaSim

 

YOL TARİFİ: https://maps.google.com/maps?saddr=%C4%B0zmir&daddr=Karantina+Adas%C4%B1&hl=tr&ie=UTF8&ll=38.370732,26.953583&spn=0.314926,0.676346&sll=38.367767,26.948176&sspn=0.31494,0.676346&geocode=FaI5SgIdkPOdASnNymKnYti7FDH-6JylobuMYg%3BFQGKSQId_rWYASmt48GAMJW7FDE0NrN7_84rdw&t=h&gl=tr&mra=ls&z=11

ULAŞIM BİLGİLERİ

İzmir’den Urla’ya ulaşım Üçkuyular’da (Fahrettin Altay Meydanı) bulunan Üçkuyular Semt Garajı’ndan karayolu ile gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, İzmir’e farklı yollarla (karayolu, havayolu vb.) gelen katılımcıların Üçkuyular’a ulaşabilme alternatifleri aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmaya çalışılmıştır.

İZMİR ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ’NDEN ÜÇKUYULAR’A (FAHRETTİN ALTAY MEYDANI’NA) ULAŞIM

1. Şehir İçi Servisler

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde ofisi bulunan otobüs şirketlerinin hemen hepsinin  şehir içi servisleri Üçkuyular’a kadar hizmet vermektedir. Hatay – Üçkuyular servisine binmeniz durumunda, Üçkuyular Semt Garajı’nda inebilirsiniz.

2. Belediye Otobüsleri (ESHOT/İZULAŞ)

a. İzmir  Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden Üçkuyular’a belediye otobüsleri ile ulaşmak için aşağıda numarası verilen otobüse binebilirsiniz.

607 Ayakkabıcılar Sitesi-Balçova

b. İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden Garaj-Üçyol minibüsü ile Üçyol’a gelebilir; Üçyol’dan Üçkuyular’a aşağıda numaraları verilen otobüsleri kullanarak ulaşabilirsiniz.

970 Tınaztepe – Fahrettin Altay Akt. Mer.

980 Fahrettin Altay Akt. Mer. – Konak

986 Fahrettin Altay Akt. Mer. – Halkapınar Metro

Not: Belediye otobüslerinin son durağının Üçkuyular  olmayabileceğini unutmayınız.  İneceğiniz yerler hakkında yolculardan ya da otobüs  şoföründen bilgi almanızı öneririz.

3. Taksi

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali – Üçkuyular arası taksi bedeli yaklaşık 35 TL’dir.

 

ADNAN MENDERES HAVAALANI’NDAN ÜÇKUYULAR’A ULAŞIM

İzmir Uluslararası Adnan Menderes Havaalanı’nda ofisi bulunan uçak şirketlerinin büyük çoğunluğunun İzmir merkezine şehir içi servisi bulunmamaktadır.

Bu yüzden, uçak biletinizi alırken  şehir içi servis imkânlarının daha fazla olacağını umduğunuz  şirketlerden bilet almanızı öneririz.  İzmir’e  şehir içi servisi olan çok az sayıdaki  şirket ise getirdiği yolcuları yalnızca Alsancak ve/veya  İzmir  Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne kadar götürmektedir.

1. HAVAŞ Servisleri (http://www.havas.net/otobüs-ve-otopark/izmir/) Havaalanı – Mavişehir servisi ile Alsancak’a ulaştıktan sonra son durak olan Grand Swiss Otel’de (eski Büyük Efes Oteli) inebilir;  SGK Hizmet Binası karşısındaki duraktan aşağıda numaraları verilen otobüslere binerek Üçkuyular’a ulaşabilirsiniz.

6 Arıkent – Halkapınar Metro

169 Halkapınar Metro – Balçova

554 Halkapınar Metro – Narlıdere

2. Belediye Otobüsleri (ESHOT/İZULAŞ) (http://www.eshot.gov.tr/Havaalani.aspx)

Cumhuriyet Meydanı – Havaalanı arasında çalışan 202 numaralı otobüsün Çeşme Otoyolu’ndan çıktıktan sonraki ilk durağı Üçkuyular’dır. Bu durakta inip karşıya geçerek Üçkuyular Semt Garajı’na gelebilir ve dolmuşlara binebilirsiniz.

3. Taksi

Havaalanı – Üçkuyular arası taksi bedeli yaklaşık 40 TL’dir (Çeşme Otobanı üzerinden gelmenizi öneririz.)

ÜÇKUYULAR SEMT GARAJINDAN URLA’YA ULAŞIM

Minibüsler 06:00-24:00 saatleri arasında 7-8 dk da bir Urla’ya hareket etmektedir.

Minibüs ücretleri hatta göre değişmekle birlikte ortalama ücret 4 TL’dir.

İnilecek yer olarak Urla Devlet Hastanesi değil yanındaki eğitim merkezi sürücüye  söylenmelidir.