Şifremi Unuttum

Davet

Değerli meslektaşlarımız,

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği, Antibiyotik Direnci Çalışma Grubu (ADÇG) ve Mantar İnfeksiyonları Çalışma Grubu (MİÇG) tarafından, Ankara’da, 9-10 Haziran 2023 tarihinde “Özel Hasta Gruplarında Dirençli Bakteri ve Mantar İnfeksiyonları Yönetimi başlıklı simpozyum yapacağımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Dirençli mikroorganizmalara bağlı oluşan infeksiyonların tedavisinde yaşadığımız zorluklar her geçen gün artmaktadır. Tedavi seçimimizde mikroorganizmanın direnç paternine bağlı yaşadığımız sorunların yanı sıra, hastaya ait altta yatan özel durumlar infeksiyon hastalıkları uzmanlarının işini daha da zorlaştırmaktadır. ADÇG ve MİÇG ortaklığında düzenlenen bu simpozyumun birinci gününde, özel hasta gruplarında dirençli bakteri infeksiyonları, ikinci gününde ise özel hasta gruplarında dirençli mantar infeksiyonlarını tüm yönleri ile tartışmayı amaçlıyoruz.

Siz değerli meslektaşlarımızın katılım ve katkılarıyla verimli bir toplantı olacağına inandığımız simpozyumumuzda beraber olmak umuduyla, sizleri 9-10 Haziran 2023 tarihinde Ankara’ya davet ediyoruz.

ADÇG Simpozyum Başkanları
Prof. Dr. Nazlım AKTUĞ-DEMİR
Doç. Dr. Fatih TEMOÇİN
MİÇG Simpozyum Başkanları
Prof. Dr. Süda TEKİN
Doç. Dr. Zehra Çağla KARAKOÇ