Şifremi Unuttum

Davet

Sayın Üyelerimiz,

İlk  kurulduğu 13 Haziran 1986 yılından bugüne ülkemizde İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanının uzmanlık derneği olarak üyelerine, sağlık ortamına ve topluma karşı görevini eksiksiz bir şekilde yürütmeye çalışan derneğimizin kuruluşunun 37. yılına girmiş bulunmaktayız. Uzmanlık alanımızın öne çıktığı zorlu pandemi döneminde, dernek olarak hem üyelerimizin, hem diğer meslektaşlarımızın, hem de halkın doğru bilgiye ulaşması için bilimin rehberliğinde çok sayıda etkinlik gerçekleştirdik.

Siz değerli üyelerimizin destek ve katkılarıyla zenginleşen bu etkinlikler sayesinde Klimik Derneği tıp ortamında ve toplum nazarında büyük bir güven kazandı. Artık bu güvenle alanımız ve toplum sağlığı için daha güzel neler yapabileceğimizi konuşmanın, fikir alışverişinde bulunmanın zamanının geldiğini düşünüyoruz. Ülkemizde son yıllarda asistan hekim sayısının beklenmedik artışıyla daha da önemli hale gelen alanımızdaki uzmanlık eğitimi gereksinimi başta olmak üzere alanımızın sorunlarını, sorumluluklarını, pandeminin bize kattıklarını, bizden aldıklarını, sizlerle yüz yüze tartışabileceğimiz, bir araya gelebileceğimiz toplantılar düzenlemeye karar verdik.

Bu kapsamda, derneğimizin kuruluşunun 37. yılında, ülkemizin 7 bölgesinde “KLİMİK 7/37 Toplantıları” adıyla organize edeceğimiz 7 ayrı toplantıda, bilimsel içerikli bir paylaşımın yanı sıra  Yönetim Kurulu olarak sahada emek veren tüm üyelerimizle buluşmak, onları dinlemek, kendimizi anlatmak ve birlikte daha iyi neler yapabileceğimizi tartışmak istiyoruz.  Birincisini Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yapmayı planladığımız KLİMİK 7/37 toplantılarının bilimsel içeriğini, ülkemizde gittikçe daha ağır bir sorun haline gelen “Dirençli Gram-negatif Çomak İnfeksiyonları” olarak belirledik. Tüm üyelerimizi hem dirençli patojenleri, hem de alanımızın geleceğini konuşacağımız bu toplantılara katılmaya davet ediyoruz.

Selam ve saygılarımızla.

KLİMİK Derneği Yönetim Kurulu