Şifremi Unuttum

Çağrı

Sayın Meslektaşlarımız,

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (Klimik) Derneği  Viral Hepatit Çalışma Grubu (VHÇG)’nin gerçekleştirdiği ve yoğun bir ilgiyle karşılanan zengin bilimsel etkinlikler, yılda bir kez asistanlara yönelik Hepatit Akademisi, yılda dört kez asistan ve uzmanlara yönelik Ultrasonografi Eşliğinde Karaciğer Biyopsisi Kursu, yılda bir kez uzmanlara yönelik problem olguların tartışıldığı Hepatit Kampı, yılda iki kez dernek üyelerinin de katılabileceği Monotematik Ulusal Viral Hepatit Simpozyumu (UVHS) ve yılda bir kez yeni tedavi deneyimlerinin paylaşıldığı Hepatit Atölyesi şeklinde sürdürülmektedir.

Son olarak VHÇG, üyelerinin birikim ve deneyimlerini, düzenlenecek olan bir Hepatit Konsensus Toplantısı ile kalıcı hale getirmeye karar vermiştir. Atina’da 7-9 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan konsensus toplantısı sonrasında ulusal kılavuzumuz yayımlanacaktır. Konsensus toplantısının kaynaklarını grup üyelerinin toplamakta olduğu veriler oluşturacaktır. Bu nedenle bu toplantı yalnız görev alan VHÇG üyelerine açık olarak düzenlenmiştir. Viral hepatitlerle ilgilenen Derneğimizin üyesi uzmanlar ise her zaman çalışma grubumuza katılmak için başvurabilirler.

VHÇG üyelerinin büyük emekleriyle gerçekleştirilecek olan Hepatit Konsensus Toplantısı’nda ülkemiz için önemli bir sağlık problemi olan kronik viral hepatitler her yönüyle tartışılacak,  çözüm önerileri paylaşılacak ve ortak fikirlerle ulusal bir kılavuz hazırlanacaktır. Çalışma grubumuzun kuruluşundan beri, ülkemizin hemen her yerinden toplanmakta olan verilerimizle zenginleşecek bu kılavuzun, önemli bir başvuru kaynağı olacağına ve ülkemizin sağlık politikalarına katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla.

Prof. Dr. Sıla AKHAN                  Prof. Dr. Bilgehan AYGEN
VHÇG Hepatit Konsensus Toplantısı
Düzenleme Kurulu Başkanları