Şifremi Unuttum

Çağrı

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği’nin Viral Hepatit Çalışma Grubu (VHÇG), kurulduğu 2011 tarihinden bu yana periyodik ve geleneksel olarak ülkemizin değişik illerinde gerçekleştirdiği bilimsel etkinliklerine devam etmektedir. Bu yıl onikincisi düzenlenecek olan Ulusal Viral Hepatit Simpozyumu (UVHS XII)’na Erzincan ev sahipliği yapacaktır.

6-9 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan XII. Ulusal Viral Hepatit Simpozyumu’nda bu yılki tema “Viral Hepatit Eliminasyonuna Pandemi Etkisi” olarak belirlenmiştir. Yaklaşık iki buçuk yıldır devam eden COVID-19 pandemisi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok kronik hasta grubunu özellikle etkilemiştir. Bu hastalıkların başında sayılan kronik viral hepatitlerin tanı, tedavi ve takiplerinde ciddi sorunlar yaşanmıştır. Bu açıdan bilimsel program, viral hepatit eliminasyonu ve viral hepatit yönetimine pandeminin etkisi ile başlayacak, tanı ve tedavide özellikle son zamanlarda yaşanan değişimler ve viral hepatitlerde güncel durum tüm yönleri ile ele alınacaktır.

Siz değerli meslektaşlarımızın katılım ve katkılarıyla başarıya ulaşacağına inandığımız XII. Ulusal Viral Hepatit Simpozyumu’nda beraber olmak umuduyla, sizleri Erzincan’a davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımla.

Doç. Dr. Faruk KARAKEÇİLİ

UVHS XII Düzenleme Kurulu Başkanı