Şifremi Unuttum

Çağrı

Sayın Meslektaşlarımız,

Viral hepatitler ülkemizde ve dünyada çeşitli boyutlarıyla sorun olmaya devam etmektedir.  Viral hepatitlerin tanısından,  tedaviye, önlenmesinden korunmaya kadar her basamağı uzmanlık alanımızı yakından ilgilendirmektedir.

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (Klimik) Derneği‘nin konuyla ilgilenen üyelerinin katılımıyla kurulmuş olan Viral Hepatit Çalışma Grubu (VHÇG), kurulduğu tarihten (XV. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresi, 23-27 Mart 2011, Manavgat-Antalya) itibaren hızla yol alarak faaliyetlerini araştırma, biyopsi kursları, simpozyumlar gibi birçok alanda sürdürmektedir.

Daha önce üç kez yapılan monotematik Ulusal Viral Hepatit Simpozyumlarının dördüncüsü de 7-8 Eylül 2013 tarihlerinde Sapanca’da gerçekleştirilecektir. Dördüncü Ulusal Viral Hepatit Simpozyumu (UVHS IV)nun konusu bu kez ‘’ Özel Konakta Kronik Viral Hepatitler ‘’ olacaktır. Bu simpozyumda daviral hepatitlerin özel bir konusunu bir çok yönüyle gözden geçirmeyi, olgu tartışmalarıyla bilgi ve deneyimlerimizi birbirimizle paylaşmayı umuyoruz. UVHS IV’te de daha önce olduğu gibi poster bildirilerine yer verilecektir.

Bu etkinliğimize koşulsuz eğitim desteği sağlayan Roche Müstahzarları Sanayi A.Ş.’ye teşekkürlerimizi sunarız. Sizlerin katkı ve katılımlarıyla anlamlı olacak UVHS IV’te buluşmak dileğiyle.

Sevgi ve saygılarımızla.


Prof. Dr. Necla TÜLEK

UVHS IV  Düzenleme Kurulu Başkanı