Şifremi Unuttum

Prof. Dr. Enver Tali Çetin

Prof. Dr. Enver Tali Çetin biyografisi

Haluk Eraksoy

Sevgili Hocam,

Sizi yitirmiş olmanın acısı yüreğimi yakıyor. Türk Hekimliği ve Türk İnfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyolojisi üzerinde çok derin izleriniz var. İstanbul Tıp Fakültesi`ne kazandırdığınız eserler ise unutulmaz.

Aralarında benim de bulunduğum pek çok meslektaşımızın meslek yaşamına ışık tuttunuz, yol gösterdiniz, yön verdiniz. Ben şahsen sizden çok şey öğrendim. Size her zaman şükran borçlu olacağım.

Anabilim Dalımızın kurulmasında ve gelişmesinde büyük destek verdiniz. Kadroların bulunmasına kadar sağladığınız destekle Anabilim Dalımız bugünkü yapısına ulaştı.

Klimik Derneğimiz`in kurucusu, isim babası, 1 sıra numaralı üyesi ve ilk üç dönemin başkanı olarak bugün 1500`e yaklaşan üyelerimiz size minnettardır.

Sayın Hocam,

Son anlarınızda ölüme karşı da her zamanki gibi dimdik durduğunuzun yakından tanığı oldum.  Geride bıraktığınız eserlerinizle biz sizi hep aramızda hissedeceğiz.

Rahat uyuyunuz.

Haluk Eraksoy 11.10.2005 22:48:15

Tunçer HAZNEDAROĞLU

Sayın Hocam,

Bana sizi tanıma, hatta yakından bile görme şerefi nasip olmadı.Ama ben yüce önder ATATÜRK`ü de hiç görmedim. Mikrobiyoloji bilim dalı ve camiasında yaptığınız hizmetlerin değerinin gün geçtikçe çok daha iyi algılanıp anlaşılacak miraslarınız olarak payidar kalacağından emin olarak huzur içinde uyuyun sevgili hocam.     12.10.2005 17:37:13

Bülent BAYSAL

Say1n,çok k1ymetli, Rahmetli Hocam,

Sizinle 1967 sonbahar1nda, 0stanbul Üniversitesi T1p Fakültesi Mikrobiyoloji Kürsüsü yan1ndaki dersanede tan1st1k.Beyefendi tav1rlar1n1z,çok nezaketli hal ve hareketleriniz,disiplinli ders anlat1s1n1z ve Mikrobiyoloji

camias1ndaki eserlerinizle benim üzerimde kuvvetli bir yer ettiniz ki bende seneler sonra sizin brans1n1z1 seçtim.

Konya da emir ve direktifleriniz ile A0DS SAVASIM DERNEGINI

kurduk ve çesitli zaman ve mekanlarda beraber olduk.Bana ve

Mikrobiyoloji camias1na çok seyler kazand1rd1n1z.Ruhunuz sad mekan1n1z Cennet olsun.Prof.Dr.Bülent BAYSAL/KONYA 16.10.2005 15:41:11

Dt selma topal

sevgili hocam.seni yanıdığımda mikrop denen görünmez varlığı tanımıyordum.ama senin sayende onunla başedebileceğimizi öğrendik.kadife sesinle bize onu tanıttın.değerli calışmaların ışığında esirgemediğin bilgilerini cömertce verdiğin icin sonsuz teşekkür eder allahtan rahmet dilerim.

21.10.2005 16:27:56