Şifremi Unuttum

VI. HIV/AIDS Kursu: İlk Adımda Hasta Yönetimi 15 Aralık 2018’de İstanbul’da Yapılıyor

Sayın Meslektaşlarımız,

Klimik Derneği HIV/AIDS Çalışma Grubu (HIVÇG) HIV/AIDS konusuna dikkat çekmek ve bu konuda çalışmalar yapmak üzere 2013 yılında Klimik Derneği’nin konuyla ilgilenen üyelerinin katılımıyla kuruldu.

HIVÇG, yapacağı ilk etkinliğin temel eğitim kursları olmasına karar vermişti. Bu kapsamda hazırlanan 1. kurs İlk Adımda Hasta Yönetimi Kursu adıyla 1 Mart 2014’te İstanbul’da yapıldı ve 83 katılımcıya ulaşan yoğun bir ilgiyle karşılaştı; hem katılımcılar hem de eğiticiler açısından yararlı ve başarılı bulundu. Tekrar yapılması yönünde talepler geldi. Bu geri bildirimler yanında katkı ve eleştiriler dikkate alınarak HIVÇG yürütme kurulunca İstanbul ilinde toplam 5 kurs gerçekleştirildi. 2. İlk Adımda Hasta Yönetimi Kursu ; 20 Aralık 2014’te, 3. İlk Adımda Hasta Yönetimi Kursu ; 26 Aralık 2015’te, 4. İlk Adımda Hasta Yönetimi Kursu; 17 Aralık 2016’da, 5. HIV/AIDS Kursu ise 16 Aralık 2017 tarihinde düzenlendi.

6. İlk Adımda Hasta Yönetimi, HIV/AIDS Kursu’nun 15 Aralık 2018 Cumartesi günü Doç. Dr. Aysel Kocagül-Çelikbaş ve Doç. Dr. Çiğdem Ataman-Hatipoğlu başkanlığında İstanbul’da yapılması planlanmaktadır.

İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji asistanları ve HIV/AIDS hastası izleyen uzmanların katılımını beklediğimiz bu kursta, konusunda deneyimli öğretim üyeleri ve uzmanlar tarafından gerçek olgularla desteklenmiş bir eğitim verilecektir. Hastalarımıza verdiğimiz hizmetin niteliğini, güncel ve bilimsel bakış açısıyla sürdürmek ve yükseltmek ortak amacımızdır.

6. İlk Adımda Hasta Yönetimi, HIV/AIDS Kursu’na daha önce düzenlenen kurslarımıza katılmamış olan meslektaşlarımız arasından, başvuru sırası göz önünde bulundurularak katılımcı kabul edileceği bilgisini paylaşarak, konuyla ilgilenen üyelerimizi davet etmekten mutluluk duyuyoruz.  Kursun Programı ve Başvuru Koşulları sitemizde yer almaktadır.

Kursun Başvuru Formu için [Tıklayınız].

Sevgi ve saygılarımızla.  

Prof. Dr. Volkan KORTEN                                                                                              

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği
HIV/AIDS Çalışma Grubu Başkanı