Şifremi Unuttum

Ege Bölgesi Kış Simpozyumu – Akdeniz Ülkelerinde Son Salgınlar

9 Aralık 2011 - 10 Aralık 2011

Sayın Meslektaşlarımız,

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği, 25. yaşını kutlarken “yedi bölgede yedi etkinlik” programı çerçevesinde Ege Bölgesi etkinliği olarak, 9-10 Aralık 2011 tarihlerinde Manisa’da Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı işbirliğiyle Akdeniz Ülkelerinde Son Salgınlar konulu Ege Bölgesi Kış Simpozyumu gerçekleştirilecektir. Tarih boyunca gelişen birçok salgın hastalık milyonlarca kişinin ölümüne neden olmuş, yenilmez sanılan orduları durdurmuş ve toplumsal ilişkileri biçimlendirmiştir. Ne var ki bu toplumsal yıkımların tek kahramanı mikroorganizmalar olmamış, insanlar da önemli bir rol üstlenmişlerdir. Bu simpozyumda gerek eskiden beri sorun oluşturan gerekse son yıllarda gündeme gelen salgın hastalıkları, bu olguları bizzat izleyen ve deneyimlerini bilimsel ortamlarda paylaşan meslektaşlarımızdan dinleyeceğiz.

Bilimsel programın yanı sıra tarih boyunca önemli bir kültür ve sanat merkezi olan Şehzadeler Şehri Manisa ilini de daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Eski bilgilerimizi güncellemek, yeni bilgilerle donanmak ve deneyimlerimizi paylaşmak için sizleri toplantımıza bekliyoruz.
 
Sevgi ve saygılarımızla.

Prof. Dr. Özlem TÜNGER
Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi
İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
Anabilim Dalı Başkanı
Prof. Dr. Haluk ERAKSOY
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon
Hastalıkları Derneği
Başkanı

9-10 Aralık 2011 Cuma-Cumartesi günleri İzmir-Manisa-İzmir güzergahında aşağıda belirtilen saatlerde ücretsiz ulaşım servisi olacaktır.

9 Aralık 2011 Cuma

İzmir - Manisa
10:45 - Konak (Sabancı Kültür Merkezi Önü)
11:00 - Alsancak (Lozan Meydanı Atatürk Lisesi Önü)
11:15 - Ege Üniversitesi Kampüs Önü
Manisa - İzmir
22:00 - Dönüş

10 Aralık 2011 Cumartesi
İzmir - Manisa
07:30 - Konak (Sabancı Kültür Merkezi Önü)
07:45 - Alsancak (Lozan Meydanı Atatürk Lisesi Önü)
08:00 - Ege Üniversitesi Kampüs Önü
Manisa - İzmir
17:30 - Dönüş

Etkinlik ile ilgili dosyalar

Online Başvuru