Şifremi Unuttum

ADÇG-MİÇG Simpozyum 2024: Olgularla Dirençli Bakteri ve Mantar İnfeksiyonlarının Yönetimi 27-28 Eylül 2024’te Diyarbakır’da Yapılıyor


Değerli meslektaşlarımız,

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği, Antibiyotik Direnci Çalışma Grubu (ADÇG) ve Mantar İnfeksiyonları Çalışma Grubu (MİÇG) tarafından, 27-28 Eylül 2024 tarihleri arasında Diyarbakır Büyükşehir Öğretmen Evi‘nde “Olgularla Dirençli Bakteri ve Mantar İnfeksiyonlarının Yönetimi” başlıklı (hibrit) simpozyum yapacağımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Dirençli mikroorganizmalara bağlı oluşan infeksiyonların tedavisinde yaşadığımız zorluklar her geçen gün artmaktadır. Tedavi seçimimizde mikroorganizmanın direnç paternine bağlı yaşadığımız sorunların yanı sıra, hastaya ait altta yatan özel durumlar infeksiyon hastalıkları uzmanlarının işini daha da zorlaştırmaktadır. ADÇG ve MİÇG ortaklığında düzenlenen bu simpozyumun birinci gününde olgularla fungal infeksiyonların yönetimini, epidemiyolojide yeni etkenleri ve tanısal yaklaşımları, ikinci gününde ise laboratuvardan kliniğe dirençli bakteri infeksiyonlarını tüm yönleri ile tartışmayı amaçlıyoruz.

Siz değerli meslektaşlarımızın katılım ve katkılarıyla verimli bir toplantı olacağına inandığımız simpozyumumuzda beraber olmak umuduyla, sizleri 27-28 Eylül 2024 tarihleri arasında Diyarbakır’a davet ediyoruz.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

ADÇG Simpozyum Başkanı MİÇG Simpozyum Başkanları
Doç. Dr. Güle ÇINAR Prof. Dr. Recep TEKİN
Doç. Dr. Zehra Çağla KARAKOÇ