Şifremi Unuttum

20. İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji (Teorik) Yeterlik Sınavı 8 Mart 2024’te Antalya’da Yapılıyor


Sayın İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Üyemiz,

Bu yıl 20. İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Yeterlik Sınavı, 6-9 Mart 2024’de Antalya’da yapılacak olan XXIV. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresi (KLİMİK 2024) kapsamında, 8 Mart 2024 tarihinde yapılacaktır. Belirtilen tarihte sınavın teorik aşaması yapılacak olup, uygulama sınavı ileri bir tarihte yapılacaktır. Başvurularınızı aşağıdaki başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz.

Yeterlik Belgesi alabilmek için sınavın  her iki aşamasında da başarılı olmak gerekmektedir.

Uzmanlık eğitiminin son yılında teorik sınavda başarılı olmuş olan uzmanlarımızın sadece uygulama aşamasına girerek yeterlik belgesine sahip olabileceklerini hatırlatırız.

Bu sınavın amacı, adayların eğitimlerine katkıda bulunmak; temel kazanımı, uzmanlık eğitimindeki eksikleri saptayarak çözümler üretmektir. Sınava hazırlık süreci, size hem bazı bilgilerinizi güncelleme fırsatı verecek, hem de gururla sergileyeceğiniz bir belge kazandıracaktır.

İHKMEYK Yeterlik Belgesi olan üyelerimizin, İHKMEYK ve komisyonlarının farklı çalışma süreçlerinde yer alma ayrıcalığını elde edeceğini; ayrıca KLİMİK Derneği’nin pek çok etkinliğine katılmak için öncelikle destek göreceklerini de belirtmek isteriz.

Prof. Dr. Adalet ALTUNSOY
İHKMEYK Yeterlik Sınav Komisyonu Başkanı
Prof. Dr. Emel YILMAZ
İHKMEYK Yürütme Kurulu Başkanı

BAŞVURU FORMU

  Adı Soyadı

  TC Kimlik No

  Doğum Tarihi:

  Doğum Yeri:

  Mezuniyet Yılı:

  Uzmanlık Eğitimi Aldığı Kurum:

  Uzman Olduğu Yıl:

  Halen Görev Yaptığı Kurum:

  Unvan:
  Öğretim GörevlisiYardımcı DoçentDoçentProfesörUzmanBaşasistanEğitim GörevlisiSon yıl asistan/araştırma görevlisi

  Yazışma Adresi:

  E-posta:

  GSM:

  Teorik sınava girmek istiyorum.

  Uygulama sınavına girmek istiyorum.

  Uzmanlar için İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanlık belgesi; asistan/araştırma görevlileri için son yıl asistan/araştırma görevlisi olduklarını gösteren belge: