Şifremi Unuttum

XIII. Ulusal Viral Hepatit Simpozyumu (UVHS XIII) 29 Eylül-1 Ekim 2023’te Kayseri’de Yapılıyor


Değerli Meslektaşlarımız,

Önemli bir halk sağlığı sorunu olan viral hepatitler, uzmanlık alanımızın önemli ilgi alanlarından birisidir. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği’nin Viral Hepatit Çalışma Grubu (VHÇG) tarafından ülkemizin değişik illerinde düzenlenen Ulusal Viral Hepatit Simpozyumlarından onüçüncüsüne bu yıl Kayseri ev sahipliği yapacaktır.

29 Eylül-1 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan XIII. Ulusal Viral Hepatit Simpozyumu (UVHS XIII)’nun teması bu yıl “Viral Hepatit Eliminasyonu Sürecinde Özel Hasta Grupları” olarak belirlenmiştir. Bilimsel Program, viral hepatitlerdeki güncel epidemiyolojik verilerden başlayarak, tanı ve tedavide yaşanan gelişmeleri, hemodiyaliz hastaları, immünosuprese hastalar, gebeler ve karaciğer nakil alıcıları gibi özel hasta gruplarının yönetimi ile gelecekte umutla beklenen yeni tedavileri içerecek şekilde hazırlanmıştır. Simpozyumda sözlü ve poster bildiriler de  yer alacak olup, özellikle genç meslektaşlarımızın bizlerle paylaşacakları bildirileriyle simpozyumun daha da zenginleşmesini ümit etmekteyiz.

Siz değerli meslektaşlarımızın katılım ve katkılarıyla başarıya ulaşacağına inandığımız XIII. Ulusal Viral Hepatit Simpozyumu (UVHS XIII)’nda beraber olmak umuduyla, sizleri Kayseri’ye davet ediyoruz.

Başvurular Başvuru Formu doldurularak yapılmalıdır.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız

Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Üner KAYABAŞ

UVHS XIII Düzenleme Kurulu Başkanı