Şifremi Unuttum

8. Ulusal Erişkin Bağışıklaması Simpozyumu (UEBS VIII) 8-9 Eylül 2023’te Ankara’da Yapılıyor


Değerli Meslektaşlarımız,

KLİMİK Derneği Erişkin Bağışıklaması Çalışma Grubu (EBÇG) olarak 2012 yılından bu yana branşımızın en köklü meslek örgütü çatısı altında faaliyetlerimize devam ediyoruz. Özellikle halen etkileri devam eden COVID-19 süreci, güncel tehlike olarak kızamık vaka sayılarının artması ve aşı tereddütüyle ilgili konuların sosyal medya başta olmak üzere her iletişim kanalında sıkça bahsinin geçmesi aşı uygulamalarını içinde bulunduğumuz süreçte çok daha önemli bir hale getirmektedir.

Bu uygulamaların daima bilimin süzgecinden geçmiş bilgilerle ve her zaman toplum sağlığı öncelikli yapılması gerekmektedir. Bu nedenle doğru bilginin pratik uygulamalarda nasıl kullanılacağının sunulması çok daha önemli hale gelmiştir.

Çalışma grubumuz, bu sene sekizincisini düzenleyeceğimiz simpozyum ile aşı uygulamalarının en güncel ve en gerekli bilgilerini paylaşmayı hedeflemektedir. Aşı uygulamalarını her yönü ile konuşup tartışacağımız 8. Ulusal Erişkin Bağışıklaması Simpozyumu (UEBS VIII) 8-9 Eylül 2023 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşecektir.

Erişkin bağışıklamasına ilgi duyan tüm meslektaşlarımızı, eski ama eskimeyen hastalıklar ve aşıların yanında ufuktaki aşıları ve son gelişmeleri paylaşmak için simpozyumumuza bekliyoruz.

Saygılarımızla.

UEBS VIII Düzenleme Kurulu

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru İçin Tıklayınız