Doğrulama için verilen süre doldu. Lütfen yenileyin.

Şifremi Unuttum

Serap Şimşek-Yavuz: Yeni Pikler Olabilir, Eylüle Kadar Kalabalıklardan Uzak Durmalıyız

21 Haziran 2021

“Kalabalık düğün, nişan, taziye, toplantı, piknik, yemek, eğlence vs dışarıda bile olsa çok riskli, delta varyantının bulaşıcılığını düşününce çok daha tehlikeli”

KLİMİK Derneği Genel Sekreteri ve Sağlık Bakanlığı Koronavirus Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek-Yavuz, “Salgın bitmedi, etkili aşılarla yeterli aşılama olmadan bitmeyecek, binlerce ölümle sonuçlanan yeni pikler olabilir. Eylüle kadar, kalabalıklardan uzak durmalıyız” dedi.

Twitter’dan açıklama yapan Yavuz, “Ülkemizde aşılama, sağlık çalışanlarının dünyanın hiç bir yerinde görülemeyecek fedakarlığıyla çok iyi gidiyor. Ama salgın bitmedi, etkili aşılarla yeterli aşılama olmadan bitmeyecek, binlerce ölümle sonuçlanan yeni pikler olabilir. Eylüle kadar, kalabalıklardan uzak durmalıyız.  Kalabalık düğün, nişan, taziye, toplantı, piknik, yemek, eğlence vs vs dışarıda bile olsa çok riskli. Hele ki ülkemizde de büyük ihtimalle yayılmakta olan delta varyantının bulaşıcılığını düşününce çok daha tehlikeli. Kalabalık ortamda bulunmak zorundaysanız maskenizi çıkarmayın” ifadelerini kullandı.

Haber İçin Tıklayınız