Doğrulama için verilen süre doldu. Lütfen yenileyin.

Şifremi Unuttum

Gangren ve İşitme Kaybı Delta Varyantının Daha Şiddetli Hastalığa Neden Olabileceğini Gösteriyor

8 Haziran 2021

Habere göre, Hindistan’daki yıkıcı Covid-19 dalgasını yönlendiren koronavirus varyantının, şimdiye kadar ortaya çıkan en bulaşıcı varyant olduğu söyleniyor.

Doktorlar bu varyantın daha şiddetli hastalığa neden olup olmadığını olup merak ediyor. İşitme bozukluğu, şiddetli mide rahatsızlıkları ve gangrene yol açan kan pıhtıları, yani tipik olarak Covid hastalarında görülmeyen semptomlar, Hindistan’daki doktorlar tarafından delta varyantıyla ilişkilendirilmiştir. Erken kanıtlar, şu anda İngiltere ve İskoçya’da da baskın olan suşun daha yüksek hastaneye yatış riski taşıdığını gösteriyor.

B.1.617.2 olarak da bilinen delta varyantı, son altı ayda 60’tan fazla ülkeye yayılmış ve Avustralya’dan ABD’ye seyahat kısıtlamalarını başlatmıştır. Söz konusu varyant tarafından körüklenen infeksiyon artışı, İngiltere’yi bu ayın ilerleyen günleri için  düşünülen yeniden açılma planlarını gözden geçirmeye zorladı; yerel bir rapor açılmanın iki hafta ertelenebileceğini bildirdi. Singapur, yerel Covid örneklerinin %95’ini oluşturan mutasyonun endişe verici varyantlarla ilişkili olduğunu buldu. Daha yüksek bulaşma oranları ve aşıların etkinliğindeki azalma, yeni suşun etkilerini anlamayı özellikle önemli hale getirmektedir.

Haber İçin Tıklayınız