Şifremi Unuttum

Dünya Koronavirus Tedbirlerini Sıkılaştırıyor

23 Eylül 2020

Koronavirus vaka sayılarında meydana gelen artış, ülkelerin çeşitli koronavirus önlemleri almasına sebep oldu. İngiltere’de yeni önlemler kapsamında perşembe gününden itibaren tüm bar ve restoranlar saat 22.00’de kapanacak. Evden çalışanlar, bu şekilde çalışmaya devam edecek. İkinci dalga tehlikesiyle karşı karşıya kalan Avrupa’da da yeni tedbirler gündemde… Almanya ve İspanya’da koronavirusun okullara da sıçramasıyla çok sayıda öğrenci ve öğretmen karantinaya alındı, okullar ve sınıflar kapatıldı. Almanya’da ülke genelindeki tüm merkezi yerlerde ateş ölçme merkezleri kurulacak, hızlı antikor testleri yapılacak ve hastalık belirtisi gösterenlerin grip ya da COVID-19 hastası olup olmadıkları hızlıca belirlenecek. Hollanda’da evlerde en fazla 6 kişinin bir arada bulunması kuralı devam edecek…

Çin’in Wuhan kentinde Aralık 2019’da ortaya çıkan yeni tip koronavirus tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk vakanın açıklandığı 11 Mart tarihinden bu güne toplam vaka sayısı 306 bin 302, can kaybı ise 7 bin 639 oldu. Dünya genelinde koronavirusun tespit edildiği kişilerin sayısı ise 31 milyon 788 bin 295 olurken, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyona yaklaştı.

VAKA SAYILARINDAKİ ARTIŞ YENİ TEDBİRLERİ BERABERİNDE GETİRDİ

Koronavirüs vaka sayılarında meydana gelen artış, ülkelerin çeşitli koronavirus önlemleri almasına sebep oldu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, COVID-19 salgınında tehlikeli bir dönüm noktasına ulaşıldığını kaydederek, koronavirus tedbirleri kapsamında yeni kısıtlamaları açıkladı.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız