Doğrulama için verilen süre doldu. Lütfen yenileyin.

Şifremi Unuttum

Türkiye’de Koronavirus Vaka Sayısının 5’e Yükselmesiyle Dokuz Ülkeye Daha Uçuşlar Yasaklandı

13 Mart 2020

Türkiye’de koronavirus vakalarının sayısı üç yeni vakanın tespit edilmesiyle beşe yükseldi. Aralarında Almanya’nın da bulunduğu dokuz ülkeye daha uçuşlar yasaklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan Ankara’da Bilim Kurulu toplantısının ardından koronavirusa karşı alınan önlemlerle ilgili açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye’deki koronavirus vaka sayısının beşe yükseldiğini bildirerek, yeni vakaların da ilk hastayla bağlantılı olduğunu söyledi. Koca, “İlk iki vakamızla aynı temas çevresi, aynı aile içinde 3 yeni tanı daha koyduk. 5 vakanın tamamı doğrudan bağlantılı” diye konuştu.

Koronavirus tanısı konulan 5 vakadan 2’sinin solunum sıkıntıları bulunduğunu kaydeden Koca,”Tedbirleri ne kadar sıkı tutarsak tehdit o kadar zayıflar. Sonuç alana kadar tedbiri elden bırakmayacağız” dedi.

Yurt dışından gelenlerin 14 gün idari izinli sayılmaları gerektiğiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığından karar çıktığını belirten Koca, kamu çalışanlarından da kronik hastalığı olanların kolaylıkla izne ayrılabileceğini, bu anlamda bir genelge de yayınlandığını kaydetti.

Haber İçin Tıklayınız