Şifremi Unuttum

16. İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Yeterlik Sınavı 12 Ekim 2019’da Ankara’da Yapılıyor!

Sayın İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Üyemiz,

Uzmanlık dalımızın yeterlik (board) sınavı her yıl Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Eğitim ve Yeterlik Kurulu (İHKMEYK) tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu yıl 16. İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Yeterlik Sınavı, 7-11 Ekim 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan KLİMİK Derneği Okulu (KİDOK) kapsamındaki KLİMİK Derneği Uygulamalı Teorik Eğitim Programı (KUTEP) sonrasında 12 Ekim 2019 tarihinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde teorik ve uygulama sınavı olmak üzere iki aşamalı olarak yapılacaktır.

Yeterlik Belgesi alabilmek için sınavın  her iki aşamasında da başarılı olmak gerekmektedir.

Uzmanlık eğitiminin son yılında teorik sınavda başarılı olmuş olan uzmanlarımızın sadece uygulama aşamasına girerek yeterlik belgesine sahip olabileceklerini hatırlatırız.

Bu sınavın amacı, adayların eğitimlerine katkıda bulunmak; temel kazanımı, uzmanlık eğitimindeki eksikleri saptayarak çözümler üretmektir. Sınava hazırlık süreci, size hem bazı bilgilerinizi güncelleme fırsatı verecek, hem de gururla sergileyeceğiniz bir belge kazandıracaktır.

İHKMEYK Yeterlik Belgesi olan üyelerimizin, İHKMEYK ve komisyonlarının farklı çalışma süreçlerinde yer alma ayrıcalığını elde edeceğini; ayrıca KLİMİK Derneği’nin pek çok etkinliğine katılmak için öncelikle destek göreceklerini de belirtmek isteriz.

Uzmanlık alanındaki bilgi ve becerilerinizi belgeleyeceğiniz bu sınava katılımınızı bekliyor; yeterlik sınavında başarılı olan dernek üyelerimizin bir sonraki kongremizde kongre katılım ve konaklama burs  hakkı elde edeceklerini müjdeleyerek şimdiden başarı dileklerimizi iletiyoruz.

 

Prof. Dr. Nuriye TAŞDELEN-FIŞGIN
İHKMEYK Yeterlik Sınav Komisyonu Başkanı
Prof. Dr. Onur URAL
İHKMEYK Yürütme Kurulu Başkanı
İrtibat Telefonu: 0 541 419 65 55

Ayrıntılı Bilgi İçin [Tıklayınız]

SINAV TARİHİ
12 Ekim 2019, Cumartesi
Teorik Sınav: 09.00
Uygulama Sınavı: 13.30

SINAV YERİ
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
E Blok 9. Kat
Beşevler, ANKARA