Şifremi Unuttum

Kolunu Hastanın Isırdığı Sağlık Memuruna Kuduz Aşısı Yapıldı!

Kolunu Hastanın Isırdığı Sağlık Memuruna Kuduz Aşısı Yapıldı!

10 Temmuz 2018

Kocaeli Darıca’da acil servise alkollü gelen V.K., kolunun incindiğini söyledi. V.K., koluna bakmak isteyen doktora sataşırken araya giren sağlık memuru Ayhan Meral’in (45) kolunu ısırdı. Ayhan Meral, kuduz aşısı olurken V.K. de emniyette ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

3 Temmuz’da Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne alkollü gelen V.K., kolunun incindiğini söyledi. V.K., koluna bakıp müdahalede bulunmak isteyen doktora sözlü olarak sataştı. Bu sırada sağlık memuru Ayhan Meral araya girdi. V.K. ise Meral’in sol kolunu tutarak ısırdı. Olayı gören güvenlik görevlileri, Ayhan Meral’i V.K.’den zor kurtardı. V.K., polis tarafından gözaltına alınırken hastanede tedavi edilen Ayhan Meral’e de kuduz aşısı yapıldı. Sağlık memuru Ayhan Meral, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan V.K.’den şikayetçi oldu.

BAŞHEKİM: HUKUKİ ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK

Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, “Bu hadiselerin artık bizim kurumlarımızda olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Hayatları pahasına hayat kurtarmaya çalışan sağlık personellerinin yine hayatlarını kurtardığı kişiler tarafından şiddete maruz kalmasını öncelikle insani olarak kınıyorum. Kamu görevlisini görevi başında darbetmek veya buna teşebbüs etmek, hukukumuzda cezai karşılığı olan bir husustur. Bu konuda arkadaşımız davacı olmuştur. Arkadaşımızın hakkını korumak için hukuki çalışmaları başlattık, kendisine gerekli desteği vereceğiz. Hiçbir çalışanımız gelen hasta veya hasta yakınlarının kötülüğünü istemez. Darp olayını gerçekleştiren şahsın, adalet önünde hak ettiği cezayı alacağına inanıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” diye konuştu.


Haberi İçin [Tıklayınız]