Doğrulama için verilen süre doldu. Lütfen yenileyin.

Şifremi Unuttum

34 Milyar Lira Açık Vermesi Beklenen SGK’nın Taşınmazları Satılıyor

34 Milyar Lira Açık Vermesi Beklenen SGK’nın Taşınmazları Satılıyor

13 Mart 2018

Bu yıl 34 milyar lira açık vereceği beklenen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı 12 Mart 2018’de yayımladığı ilanda, gayrimenkullerin satılacağını duyurdu. Mülklerin en düşüğü 1.2, en yükseği 21 milyon lira.

SGK Başkanlığı 12 Mart’ta yayımladığı ilanda, gayrimenkullerin satılacağını duyurdu. Mülkiyeti SGK’ye ait olan gayrimenkuller, açık artırma usulü ile satılacak. İlanda satılacak gayrimenkullerin yerleri, muhammen bedelleri yer aldı. İlana göre 16 ilde yer alan çeşitli gayrimenkullar satılacak. Satılacak yerler arasında işyerleri, betonarme binalar, arsalar, 4-5 katlı binalar, meskenler, tarla da bulunuyor.

SGK açık veriyor

SGK’nın sık sık iktidarla muhalefet arasında tartışma konusu da olan açıkları her yıl artıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçe verilerine göre, bu yıl SGK’nın toplam gelirlerinin 312.2 milyar lira olması bekleniyor. Toplam giderler ise 346.2 milyar lira olarak hedefleniyor. SGK’nın açığının da 34 milyar 45 milyon lira olacağı tahmin ediliyor. 2016 yılında 20.6 milyar lira açık veren SGK’nın, geçen yılki açığının 21.4 milyar lira olması bekleniyor. SGK’ya bütçe transferleri de hızla artıyor. 2016 yılında SGK’ya yapılan bütçe transferleri toplamı 108 milyar liraydı. Bu yıl rakamın 135.6 milyar liraya ulaşması bekleniyor.


Haberi İçin [Tıklayınız]