Doğrulama için verilen süre doldu. Lütfen yenileyin.

Şifremi Unuttum

İstanbul’da Dört Hastane Yıkılacak, Poliklinikler Gece 11’de Kapanacak

İstanbul’da Dört Hastane Yıkılacak, Poliklinikler Gece 11’de Kapanacak

17 Aralık 2017

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Hürriyet’e verdiği röportajda şehir hastanelerinin açılmasıyla bazı devlet hastanelerinin kapatılacağını, depreme dayanıksız bazı hastanelerin de yıkılacağını açıkladı.

Eyüp Gümüş şu bilgileri verdi: “Şehir hastaneleri nedeniyle bazı devlet hastaneleri kapatılacak. Depreme dayanıksız olan hastaneleri yıkacağız. Örneğin İstanbul’da Şişli Etfal yıkılacak, Seyrantepe’ye yapacağımız yeni hasteneye taşınacak. Okmeydanı’nın eski hastanesini yıkıyoruz, yenisini yapıyoruz. Kartal Hastanesi de yıkılıp, yenisi yapılacak. Haydarpaşa Hastanesi’nin tarihi binası kalacak, gerisi yıkılacak ve tarihi dokuya uygun yeni bir hastane yapılacak. Ankara’da Numune Hastanesi’nin tarihi binası kalacak. Diğer binalar yıkılacak.”

Gümüş ayrıca “Amacımız acillerdeki yoğunluğu azaltmak. Buraya gelen kişilerin yüzde 90’ı gerçek acil değil. Demek ki bir çok insan mesai saati içinde hastanelere gelemiyor. Bu nedenle acil servislerin yanında, saat 23.00’e kadar mesai dışı çalışacak poliklinikler açacağız”  dedi.

Haber için [Tıklayınız]