Doğrulama için verilen süre doldu. Lütfen yenileyin.

Şifremi Unuttum

Photoshop’lu Belgeyle ‘Uzman Yardımcısı’ Oldu

Photoshop’lu Belgeyle ‘Uzman Yardımcısı’ Oldu

Photoshop’lu Belgeyle ‘Uzman Yardımcısı’ Oldu

2 Şubat 2017

Habertürk Gazetesi’nden Fevzi Çakır’ın haberine göre, Ankara’da önemli bir sahtecilik olayı aydınlatıldı. Ayşe S., 2015’te Sağlık Bakanlığı’nda uzman yardımcısı olarak göreve başladı. Ancak 1 yıl sonra, “usulsüz memur olduğuna” dair bakanlığa bir ihbar geldi. Bu gelişme üzerine hakkında idari tahkikat başlatılan Ayşe S., Eylül 2016’da açığa alındı.

Sorgusunda Sağlık Bakanlığı’nda ürün denetmen yardımcısı olarak Eylül 2015’te işe başladığını anlatan Ayşe S., şunları anlattı: “Kuruma başvururken, 2014 KPSS Lisans ve 2013 YDS Sonbahar sonuç belgelerini vermiştim. Ben bunları, bilgisayarımda PDF formatında değiştirip atanmama yardımcı olacak şekilde değiştirdim. KPSS puanım 70’ti, 90 küsura (97.8) çıkardım. YDS puanım 51 idi. Onu da 93’e çıkardım. Daha sonra Kızılay’da bulunan bir internet kafeden bu sonuç belgelerinin renkli çıktılarını aldım. Mülakata çağrıldım, atamam yapıldı. Bilmediğim bir kişinin şikâyeti ile bu durum anlaşıldı. 2016’da eylül ayında açığa alındım.İşlediğim suçlardan dolayı pişmanım.”

Mahkeme, “resmi belgede sahtecilik” ve “kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık” suçlarından Ayşe S.’yi tutukladı. Şüphelinin memurluktan da ihraç edildiği öğrenildi.

Habertürk logo
Haberi için [Tıklayınız]