Şifremi Unuttum

Sağlık Bakanlığı: ‘Vatandaşlarımız ALO 184 Hattından Yaralılarla İlgili Bilgi Alabilir’

Sağlık Bakanlığı 'Vatandaşlarımız ALO 184 Hattından Yaralılarla İlgili Bilgi Alabilir'

Sağlık Bakanlığı: ‘Vatandaşlarımız ALO 184 hattını arayarak yaralılarla ilgili bilgi alabilir’

11 Aralık 2016

iha 23

Sağlık Bakanlığı, İstanbul’daki terör saldırısında yaralananlarla ilgili vatandaşların ALO 184 hattından bilgi alabileceğini bildirdi.

İhlas Haber Ajansı tarafından geçilen habere göre Sağlık Bakanlığı, İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleşen terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, “10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleşen menfur terör saldırılarında 38 vatandaşımız şehit olmuş çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. 14’ü yoğun bakımda olmak üzere toplam 155 yaralımızın tedavisi İstanbul’da çeşitli hastanelerde devam etmektedir. Vatandaşlarımız, 24 saat hizmet veren Sağlık Bakanlığı ALO 184 hattını arayarak yaralılarla ilgili bilgi alabilirler. Hain terör eyleminin gerçekleşmesinin hemen ardından 112 Acil Sağlık Hizmetlerimiz olay yerine çok sayıda ambulans görevlendirerek yaralıların tahliyesini hızlı bir şekilde gerçekleştirmiştir. Bakanlığımız kısa sürede organize olarak hastanelerimizde gerekli tedbirleri almıştır. Fedakâr sağlık personelimiz, gerek olay yerinde gerekse hastanelerimizde yaralılarımıza gerekli tıbbi müdahaleleri derhal ve eksiksiz olarak gerçekleştirmiştir. Ülkemizin güvenliği için özveriyle görev yapan emniyet görevlilerimize yapılan bu alçakça saldırıyı kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi.

Haber için [Tıklayınız]