Şifremi Unuttum

Ölü Tilki Kuduz Çıktı

Ölü Tilki Kuduz Çıktı

Ölü Tilki Kuduz Çıktı

cnnturk logo
24.11.2016

Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesi’nde ölü bulunan tilkide kuduz mikrobu tespit edilmesi üzerine 1 mahalle ve 2 köy karantinaya alındı.

Sandıklı merkez Hisar Mahallesi’nde 7 Kasım’da boş bir arazide Sandıklı Belediyesi zabıta ekipleri tarafından ölü tilki bulundu. Çevredekilerin tilkinin ölmeden önce saldırgan tavırlar sergilediğini söylemesi üzerine, ölü tilki, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri tarafından Konya Veteriner Araştırma Enstitüsü’ne gönderildi. Gelen sonuçta hayvanın kuduz mikrobu taşıdığı belirlendi.

Kaymakam Faik Arıcan başkanlığında yapılan İlçe Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyon toplantısında Hisar Mahallesi ile 2 kilometre uzaklıktaki Karacaören Köyü ve 4 kilometre uzaklıktaki Kızık Köyü’nde karantina kararı alındı. İkinci bir emre kadar bu bölgelere hayvan giriş ve çıkışı yasaklandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hüseyin Arap, “Vaka yaşanalı yaklaşık 3 hafta oldu. Bu bölgeyle ilgili de gerekli önlemleri aldık. 8 bine yakın hayvanı kuduza karşı aşıladık” dedi.

Haberin Tam Metni için [Tıklayınız]