Şifremi Unuttum

Adana’da Asistan Doktorun Kolu Hasta Tarafından Kırıldı

Adana Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan Asistan Doktor Erkan Kayarın’ın bir hasta tarafından kolunun kırıldığı bildirildi

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji servisinde görev yapan Asistan Doktor Erkan Kayarın bir hasta tarafından kolunun kırıldığı bildirildi.

Adana Tabip Odası’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, hastaneye uzun zamandan beri gelen hasta A.Şnin anlaşılamayan bir nedenden dolayı Asistan Doktor Elcin İsmayilov ile tartıştığı belirtildi.

Daha sonra hastanın, tartışmayı ayırmaya gelen Doktor Kayara serum askısı ile vurarak kolunu kırdığı ifade edilen açıklamada, Kayarın yarın ameliyat edileceği kaydedildi. Doktorların kendilerini tehdit eden ve şiddet uygulayan hasta A.Şden şikayetçi oldukları da vurgulandı.

Olaydan sonra doktorları ziyaret eden Adana Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten ve Genel Sekreter Dr. A. Erhan Özeren, meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerinde bulunarak sağlıkta şiddetin her türlüsünü kınadıklarını belirtti.

AA