Doğrulama için verilen süre doldu. Lütfen yenileyin.

Şifremi Unuttum

Mersin’de Yedi Mahalle Kuduz Risk Bölgesi İlan Edildi

Mersin'de Yedi Mahalle Kuduz Risk Bölgesi İlan Edildi

Mersin’de 7 mahalle kuduz risk bölgesi ilan edildi

Habertürk logo
7 Mart 2016 Pazartesi

İlçe merkezinde bulunan Fahrettinpaşa, Bolatlı, Reşadiye, Tozkoparan, Akşemsettin, Kavaklı ve Kemalpaşa mahallelerinin kuduz risk bölgesi ilan edildi.

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir köpekte kuduz vakasına rastlanması nedeniyle 7 mahalle kuduz risk bölgesi ilan edildi.

Fahrettin Paşa Mahallesi’nde oturan İ. G, köpeğinin ölmesi üzerine şüphelenip durumu Gıda Tarım ve Hayvançılık İlçe Müdürlüğü yetkililerine bildirdi. Ekipler tarafından köpekten alınan numunenin laboratuvarda yapılan incelemede kuduz hastalığına rastlanması nedeniyle Hayvan Sağlık Komisyonu, Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, başkanlığında toplandı.

Komisyon tarafından ilçe merkezinde bulunan Fahrettinpaşa, Bolatlı, Reşadiye, Tozkoparan, Akşemsettin, Kavaklı ve Kemalpaşa mahallelerinin kuduz risk bölgesi ilan edilmesine karar verildi.

Komisyonda ayrıca, kuduz risk alanına giden uygun yerlere “kuduz risk bölgesi” yazan okunaklı tabelalar yerleştirilmesine, belediyeler ve muhtarlıklar tarafından aşılı olup olmadıklarına bakılmaksızın belirtilen bölgelerdeki tüm sahipsiz ya da başıboş köpek ve kedilerin toplanıp bakımevine konulması kararı alındı.