Doğrulama için verilen süre doldu. Lütfen yenileyin.

Şifremi Unuttum

Yanlış Antibiyotik İçen Öğrencinin Beyin Ölümü Gerçekleşti

Yanlış antibiyotik içen öğrencinin beyin ölümü gerçekleşti


ÇANKIRI

26.11.2015

Yanlış antibiyotik içen öğrencinin beyin ölümü gerçekleşti

Çankırı’da antibiyotik içtikten sonra fenalaşan ve 5 gündür hastanede tedavi gören üniversite öğrencisinin beyin ölümü gerçekleşti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü 2. sınıf öğrencisi Derya Yücekaya (25), 20 Kasım Cuma günü dişinin ağrıması üzerine antibiyotik içti. Bir süre sonra fenalaşan Yücekaya, ev arkadaşının haber vermesi üzerine 112 Acil Servis ekiplerince Çankırı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Yücekaya’nın, tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Adnan Taha Tuğrul, doktorlardan aldıkları bilgiye göre, antibiyotiğin içerisinde penisilin maddesi bulunduğunu, arkadaşlarının penisilin maddesine alerjisi olduğu için vücudunun reaksiyon verdiğini anlattı.

Muhabir: Özgür Alantor