Şifremi Unuttum

Uyuz İki Aydır Saklanıyordu

Uyuz iki aydır saklanıyordu

Mesude ERŞAN

11 Eylül 2014

UYUZ İKİ AYDIR SAKLANIYORDU

İstanbul’da Göztepe Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde uyuz skandalı yaşanıyor.

İstanbul Tabip Odası ve SES sendikası hastane temsilcisi Dr. Özkan Gülmez, ilk uyuz tanısının dahiliye kliniğinde çalışan iki personele 15 Temmuz’da konduğunu ancak bunun üstünün örtüldüğünü öne sürdü. Dr. Gülmez, aradan geçen iki ayda dahiliye kliniğinden 3 taşeron sağlık işçisi, 4 hemşire, 3 doktor daha uyuz tanısıyla tedavi görmeye başladığını söyleyince olayların ayyuka çıktığını anlattı.

‘KONUŞULMASIN DİYE BASKI VAR

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Üyesi Dr. Hüseyin Demirdizen de hastane yönetiminin çalışanların bu sorunu konuşmaması yönünde baskıcı davrandığını öne sürerek, “Evet bulaşıcı hastalıklar her yerde olabilir. Ama buradaki gibi maskelemek, baskılamakla daha büyük bir kitlenin riske girmesine yol açılıyor” dedi.

‘UYUZ VAR KARANTİNA YOK’

İSTANBUL Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği de yazılı açıklama yaptı: “Hastanemizin acil kliniğine bağlı acil dahiliye ünitesinde çalışmakta olan 7 personelde uyuz hastalığı tespit edilmiş olup gerekli tedavileri yapılmıştır. Hastanemiz hizmete kesintisiz devam etmektedir. 3’üncü Dahiliye Servisi ise yeni hastane inşaatı çalışmaları kapsamında boşaltıldı.”