Şifremi Unuttum

Suriye Tabipler Birliği’nden TTB’ye Mektup: ‘Ülkemize Yapılması Planlanan Saldırıya Karşı Sesinizi Yükseltin!’

 

11 Eylül 2013

Suriye Tabipler Birliği Türk Tabipleri Birliği’ne bir mektup yazarak ülkelerine yönelik askeri müdahale hazırlığına karşı yardım istedi.

“Dünyanın özgür insanları, sözümüz SİZEDİR” diye başlayan mektupta Suriye Arap Ordusu’nun kimyasal silah kullandığı iddiasıyla Suriye’ye askeri müdahale planlanmasına tepki dile getirildi. Bu iddiaların asılsız olduğu belirtilirken “diğer Arap ülkelerini, tüm dünyadaki özgür ülkeleri nasıl, hangi bahanelerle istila etmek istiyorlarsa, bugün Suriye için de aynı bahaneleri kullanmaktadırlar” denildi. Mektupta olası emperyalist müdahalelere karşı kararlılıkla direnileceği vurgusu yapıldı.

Türk Tabipleri Birliği de Suriye Tabipler Birliği’ne bir mektup göndererek Türkiye’deki hekimlerin savaşın her türlüsüne karşı olduğunu vurguladı. Mektupta şu ifadelere yer verildi:

“Ülkenizde yaşanmakta olan savaşın sağlık alanında pek çok soruna yol açtığını haber alabildiğimiz kadarıyla görebiliyoruz. Ülkenizin değişik bölgelerinde sağlık hizmetlerinin sunumunda, sağlığa erişimde, başta ilaç olmak üzere tıbbi malzemelerin temininde yaşanan sorunları, bu sorunların duyurulması ve çözüm aranabilmesi için tarafımıza iletmenizi bekleriz.

Türkiye’deki tüm hekimlerin kalben yanınızda olduğunu ve TTB ile tüm sağlık çalışanlarının her türlü yardıma hazır olduğunu bildiririm.”

İlgili yazılara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Türk Tabipleri Birliği
Merkez Konseyi

Suriye Tabipler Birliği’nin Mektubu

Suriye Tabipler Birliği’nin Mektubu (Türkçe çeviri)

Türk Tabipleri Birliği’nin Mektubu

Türk Tabipleri Birliği’nin Mektubu (Türkçe Çeviri)