Şifremi Unuttum

Gezi Parki Süreci ve Hekimlik Videosu, Büyük Kongre’ye Davet

Değerli Meslektaşımız,

Bildiğiniz gibi 29 Haziran 2013 Cumartesi günü Türk Tabipleri Birliği 63. Büyük Kongresi’ni gerçekleştireceğiz.

Bu Büyük Kongre Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde mesleğimize, mesleki bağımsızlığımıza ciddi zararlar verecek Torba Yasalar görüşülürken yapılıyor. Bu Büyük Kongre Gezi Parkı ile ilgili süreçte gerek hekimlerin gerekse hekim örgütü Türk Tabipleri Birliği’nin üzerinde ciddi siyasi baskıların kurulduğu, yurttaşlara acil sağlık hizmeti sunulduğu için soruşturma/incelemelerin başlatıldığı, hekimlerin sağlık hizmeti verirken göz altına alındığı, sağlık hizmeti verilen yerlere gaz bombalarıyla saldırıldığı bir dönemde yapılıyor.

Gezi Parkı ile ilgili sürece dair hazırladığımız videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Kv0cjBxq6gk&feature=player_embedded

Böylesi bir süreçte ülkemiz hekimlerinin saygın duruşları sadece ülkemizde değil tüm dünyada takdir topladı. Büyük Kongremize Dünya Tabipler Birliği dahil pek çok uluslar arası hekim örgütü katılım sağlayacak. Dünya Tabipler Birliği Genel Sekreteri Otmar Kloiber mesleki bağımsızlık üzerine bir konuşma yapacak.

Sizlerden yanınıza meslektaşlarınızı, öğrencilerinizi, asistanlarınızı alarak, beyaz önlüklerinizi de yanınızda bulundurarak Büyük Kongre’ye katılmanızı bekliyoruz.

Büyük Kongremizin öğlen arasında bir de kitlesel basın açıklaması yapacak ve sadece ülkemize değil tüm dünyaya hekimlik adına mesaj vereceğiz.

Göstereceğiniz duyarlılık ve büyük katılım için şimdiden teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Türk Tabipleri Birliği
Merkez Konseyi

Tarih     : 29 Haziran 2013 Cumartesi
Saat       : 09:30
Yer         :
Türk Tabipleri Birliği 63. Büyük Kongresi
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Abdülkadir Noyan Konferans Salonu