Şifremi Unuttum

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi, Mezuniyet Töreninde ‘Diren Türkiye’ Pankartı Açtı

Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreninde ‘Diren Türkiye’ Pankartı Açtı

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi 10’uncu dönem mezunları, yemin ederek meslek hayatına atılırken, bir erkek öğrenci tören sırasında sırasında ‘Diren Türkiye’ pankartı açıldı.

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi 10’uncu dönem mezunları, yemin ederek meslek hayatına atılırken, bir erkek öğrenci tören sırasında sırasında ‘Diren Türkiye’ pankartı açıldı.

Çiftlikköy Kampüsü Amfi Tiyatro’daki törene Rektör Prof. Dr. Suha Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürol Emekdaş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İlvan, Mersin Baro Başkanı Alpay Antmen, Mersin Tabip Odası Başkanı Dr. Galip Kırıcı’nın yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrencilerin aileleri katıldı. Devlet Konservatuarı öğretim elemanları piyano ve flütle kısa bir müzik dinletisi verirken, törende 2011 yılında hayatını kaybeden Tıp Fakültesi öğrencisi İsmail Şahin de anıldı.

Dönem birincisi Derya Karataş’ın konuşmasının ardından söz alan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İlvan ise Tıp Fakültesi’nin bugüne kadar 541 hekimi Türk sağlık ordusuna kazandırdığını halen 904 öğrencinin eğitim gördüğünü söyledi. İlvan, üniversitenin fiziki ve akademik gelişmesinden söz ederek, son yıllarda kolay ve hızlı ulaşılabilir sağlık hizmetinin öne çıkarıldığını ve sağlık sisteminde bu yönde değişimler yapıldığını anlattı. İlvan, sistemin tıp fakültelerinin eğitimini kötü yönde etkilediğini, sağlık hizmetinin bilimselliğinin ve kalitesinin düşürüldüğünü ve fakülte çalışanları arasındaki iş barışını bozduğunu vurguladı. Rektör Aydın ise, Tıp Fakültesi’ni kurarken, çok zorluklarla karşılaştıklarını ancak çok güzel hekimler yetiştirdiklerini söyledi ve bundan çok büyük gurur duyduğunu belirtti.

Konuşmalardan sonra Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Akça, genç doktorlara Hipokrat yemini ettirdi. Ardından da dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Bu sırada bir erkek öğrenci de ‘Diren Türkiye’ pankartı açtı. – Mersin
[4746851] – Doğan Haber Ajansı

HABERİN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN