Haber

Polonya’da Kar Leoparı COVID-19 Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Polonya’daki Varşova Hayvanat Bahçesi sakinlerinden kar leoparı Ayana, COVID-19 sonrası ortaya çıkan komplikasyonlar sonucu hayatını kaybetti.

Polonya’daki Varşova Hayvanat Bahçesi, kar parsı olarak da bilinen kar leoparı Ayana’nın COVID-19 sonrası görülen komplikasyonlara bağlı olarak hayatını kaybettiğini duyurdu.

Hayvanat bahçesi yetkilileri, Kasım ayı sonunda solunum yolu infeksiyonu belirtileri gösteren 7 yaşındaki kar leoparına yapılan COVID-19 testinin negatif çıktığını belirtti.

COVID-19 semptomu göstermeye devam eden leopara bir kez de antikor testi yaptıklarını söyleyen yetkililer, pozitif test sonucuyla birlikte kar leoparının COVID-19’a yakalandığı açıkladı. Solunum probleminin gittikçe kötüleşmesinin ardından farklı alanlardan uzman veteriner hekimler tarafından tedavisine devam edilen talihsiz kar leoparı, iki ay süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Ayana’nın ölüm nedeni COVID-19 sonrası görülen komplikasyonlardan biri olan kalp ve solunum yetmezliği olarak açıklandı. Hayvanat bahçesi yetkilileri leoparın COVID-19 virusunu insanlardan kaptığını düşünüyor.

Haber İçin Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

Daha Fazla Haber