Haber

Omikronun Alt Varyantı BA.2’ye Karşı Etkinliği Azaldığı İçin FDA, BA.2’nin Yaygın Olduğu Bölgelerde Sotrovimab Önerisini Geri Çekti

Mutating virus concept and new coronavirus b.1.1.7 variant outbreak or covid-19 viral cell mutation and influenza background as dangerous flu strain medical health risk with disease cells as a 3D render.

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), Omikronun alt varyantı BA.2’nin yaygın olduğu ABD’nin bazı bölgelerinde COVID-19 tedavisinde Sotrovimab kullanımı önerisini geri çekti.

FDA, COVID-19 için yetki ve onay almış tedavilerin değişen varyantlardan (şu anda omikron ve omikronun alt varyantı BA.2) nasıl etkilendiğini sürekli izlediğini ve eldeki son verilere göre sotrovimabın listelenen eyalet ve bölgelerde artık yetkilendirilmediğini açıkladı.

Eldeki yeni veriler, izin verilen sotrovimab dozunun BA.2 alt varyantına karşı etkili olma olasılığının düşük olduğunu gösterdiği için, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC)’nin verilerine göre 19 Mart 2022 itibariyle vakaların %50’sinden fazlasını BA.2 alt varyantının oluşturduğu tahmin edilen eyalet ve bölgelerde öneri geri çekildi.

Haber İçin Tıklayınız  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

Daha Fazla Haber