Haber

‘Dünya Pandemi Konferansı’ İzmir’de Yapılacak

Türkiye ve dünya genelinden uzmanlarının katılacağı ‘Dünya Pandemi Konferansı’ 22-24 Haziran tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek.

Türkiye ve dünya genelinden uzmanlarının katılacağı ‘Dünya Pandemi Konferansı’ 22-24 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Dünyayı sarsan pandeminin etkileri ve olası salgınlara karşı alınacak önlemlerin konuşulacağı bu önemli konferansa İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği yapacak.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek konferansa ilişkin videolar İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş.’nin  (İZFAŞ) “Digital İzmir Fair” alt yapısıyla İzmirtube üzerinden yayımlanacak.

SORUNLAR MASAYA YATIRILACAK

Alanında uzman dünya çapında isimlerin yer alacağı konferansın ilk gününde “Pandemiyle Küresel Mücadele”, “Pandemide Yerel Yönetimler” başlıkları, ikinci gününde “Pandeminin Psikolojik ve Toplumsal Etkileri”, “Pandemide Çalışma Hayatı ve İş Dünyası”, “Pandeminin Ekonomiye Yansıması”, üçüncü gününde ise “Pandemide Seyahat, Turizm, Kültür, Gastronomi” ve “Pandemi Sonrası Yeni Normal” başlıkları masaya yatıracak.

Yapılacak sunumlar ve ürütülecek tartışmalar akabinde konferansa ilişkin sonuç ve yol haritası bildirgesi kamuoyu ile paylaşılacak.

Önemli isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı konferansın “Pandemiyle Küresel Mücadele” oturumunda Avrupa Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği’nden Prof. Eskild Petersen, Prof. Dr. Önder Ergönül, Dünya Halk Sağlığı Dernekleri Federasyonu’ndan Prof. Walter Riccardi, Prof. Bettina Borisch, Sinovac’tan Helen Yang, “Pandeminin Psikolojik ve Toplumsal Etkileri” oturumunda da Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nebi Sümer ve Dr. Yankı Yazgan yer alacak.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

Daha Fazla Haber