Haber

DSÖ ve Ortakları, Sağlık ve Bakım Çalışanlarını COVID-19’dan ve Diğer Sağlık Sorunlarından Daha İyi Korumak İçin Acil Çağrı Yayımladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve ortakları, dünya çapında sağlık ve bakım çalışanlarını COVID-19 ve diğer sağlık sorunlarından daha iyi korumak amacıyla somut adımlar atmak için acil çağrı yayımladı.

Kuruluşlar, çok sayıda sağlık ve bakım çalışanının COVID-19 nedeniyle yaşamını yitirmesinden ve aynı zamanda işgücünün giderek artan bir bölümünün tükenmişlik, stres, endişe ve yorgunluktan muzdarip olmasından endişe duyuyor.

Bu hafta yayımlanan Ortak Açıklamada DSÖ ve ortakları, tüm Üye Devlet hükümetlerini ve paydaşlarını sağlık ve bakım çalışanlarının COVID-19 infeksiyonlarının, sağlık sorunlarının ve ölümlerinin izlenmesini ve raporlanmasını desteklemeye çağırıyor. Ayrıca bu raporların, karar vericilerin ve bilim insanlarının infeksiyon ve hastalık riskini daha da azaltacak hafifletici önlemler almalarını ve uygulamalarını sağlamak için standart bir prosedür olarak yaşa, cinsiyete ve mesleğe göre ayrıştırılmasını öneriyor.

Bildiri ayrıca, siyasi liderleri ve politika yapıcıları, sağlık ve bakım çalışanlarının korunmasını sağlayan düzenleyici, politika ve yatırım kararları için yetkileri dahilinde her şeyi yapmaya çağırıyor.

Haber İçin Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

Daha Fazla Haber