Haber

Çin’den Korkutan Hastalık Açıklaması: Toplu Ulaşım İptal

Bütün dünyayı korkutan koronavirus ile ilgili sıcak bir açıklama geldi… Çin Ulaştırma Bakanlığı, koronavirus infeksiyonlarının yoğun olarak yaşandığı Wuhan kentindeki bütün toplu ulaşımın durdurulduğunu duyurdu. Reuters haber ajansının son dakika şeklinde servis ettiği haberde bölgede yaşayanların Wuhan’ı terk etmemesi istendi.

Koronavirusun ilk ortaya çıktığı Wuhan kentine giriş çıkışlar kapatılarak şehir karantina altına alındı. Şehirden çıkmak isteyenlere polis izin vermedi.

Çin’de koronavirusun ilk ortaya çıktığı Wuhan kentine giriş çıkışlar kapatılarak şehir karantina altına alındı. Kentinin dışına yapılacak uçuşlar ve tren seferleri durduruldu. Şehirden çıkmaya çalışan vatandaşlar uzun araç kuyrukları oluştururken polisler çıkış yapmaya çalışanlara izin vermedi.

Bugün yayınlanan bildiride otobüsler, metrolar, trenler dahil tüm toplu ulaşımın ve uçuşların askıya alındığı açıklandı. Bildiride virusun yayılmasını engellemek, halkın güvenliğini ve sağlığını garanti altına almak için önlemlerin alındığı aktarıldı.

Haber İçin Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

Daha Fazla Haber