Haber

ABD’de Maske ve Aşı Karşıtı Eylemlerin Lideri Koronavirustan Hayatını Kaybetti

Bir aydır koronavirus sebebiyle tedavi altında olan maske karşıtı ‘San Angelo Özgürlük Savaşçıları’ grubunun lideri Caleb Wallace hayatını kaybetti.

ABD’nin Teksas eyaletinde maske karşıtı ‘San Angelo Özgürlük Savaşçıları’ grubunun lideri Caleb Wallace, yeni tip koronavirus (COVID-19) sebebiyle hayatını kaybetti.

COVID-19 salgını, maske, sosyal mesafe, karantina gibi çeşitli önlemleri beraberinde getirdi. Birçok ülke bu önlemleri zorunlu kılarken, alınan önlemlere karşı birçok yerde protesto gösterileri de eksik olmadı.

Teksas’ta maske karşıtı ‘San Angelo Özgürlük Savaşçıları’ grubunun lideri Wallace’ın ölümü, eşinin hastane masrafları için açtığı Gofundme sayfasında duyuruldu. Üç çocuk sahibi Wallace’ın, koronavirus sebebiyle yaklaşık bir aydır hastanede yoğun bakımda tutulduğu açıklandı. Ayrıca hastalığın en başlarında Wallace’ın test olmayı da reddedip güvenilirliği kanıtlanmamış ivermektin gibi ilaçları yüksek oranda kullandığı belirtildi.

Hastalığa karşı aşı silahının devreye girmesine rağmen, yayılımın durdurulması açısından bilim insanları maske takma gibi önlemlerin önemine işaret ediyor. Uzmanlar, aşı ve kısıtlama karşıtı kişilerin bilim dışı gerekçelerle hareket ettiğinin altını çiziyor.

30 yaşındaki Wallace’ın virusa yakalanmadan önce maske ve aşılı olma şartı dahil COVID-19 salgınıyla alakalı tüm yasaklara ve kısıtlamalara karşı çıktığı, bununla ilgili kampanya ve eylemlere açıktan destek verdiği biliniyor.

Haber İçin Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

Daha Fazla Haber