Haber

ABD Hava Yoluyla Gelen Uluslararası Yolculardan Negatif Koronavirus Testi Talep Edecek

26 Ocak’ta yürürlüğe girecek yeni bir federal düzenlemeye göre, Amerika Birleşik Devletleri’ne giden tüm uluslararası yolcuların uçuştan önce koronavirus test sonuçlarının negatif olduğunu göstermeleri gerekecek.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) direktörü Dr. Robert R. Redfield yeni tedbire dair yaptığı açıklamada, “Test yapmak tüm riski ortadan kaldırmaz” dedi. “Ancak evde kalma süresi, maske takma ve sosyal mesafe gibi günlük önlemlerle birleştirildiğinde, uçaklarda ve havalimanlarında virus yayılımını azaltarak seyahati daha güvenli, sağlıklı ve sorumlu hale getirebilir.”

Dr. Redfield’in, yeni kuralların ayrıntılarını içeren düzenlemeyi salı günü imzalaması bekleniyor.

Yeni düzenleme, aşılama durumuna bakılmaksızın, tüm hava yolu yolcularından Amerika Birleşik Devletleri’ne uçuşlarından önceki üç gün içinde koronavirus infeksiyonu için test yaptırmalarını ve test sonuçlarının yazılı belgesini veya COVID-19 atlattıklarına dair kanıt göstermelerini gerektirecek.

CDC sözcüsü Jason McDonald, aşıların yalnızca ciddi hastalıkları önlediği kanıtlandığı için, aşı olduğunu kanıtlamanın yeterli olmayacacağını söyledi. Teorik olarak, aşılanan insanlar aşıya rağmen infekte olabilir ve uçuş sırasında virusu bulaştırabilir.

Haber İçin Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

Daha Fazla Haber