Skip links
Explore
Drag

Fotoğraf Yarışması

KLİMİK 2022 FOTOĞRAF YARIŞMASI
Son başvuru tarihi 2 Mart 2022

Ana Tema: Fotoğraflarla Pandemi Öyküleri

Başvuru Şartları ve Başvuru Formu:

1- Yarışmaya katılım ücretsizidir. Fotoğraf yarışmasına katılmak için KLİMİK 2022 Kongresi kayıt işlemlerinizin tamamlanmış olması gerekmektedir

2- Her yarışmacı en fazla üç (3) eser ile yarışmaya katılabilecektir.

3- Fotoğraflar renkli veya siyah/beyaz olarak sunulabilecektir.

4- Fotoğraf Boyutları: Kısa kenar minimum 2000 pixel, jpg formatında, 300 dpi çözünürlükte ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde olmalıdır. Her bir fotoğraf maksimum 5 MB olmalıdır.

5- Yarışma için başvurular sadece https://www.klimik2022.org/ üzerinden elektronik ortamdan yapılan başvurular geçerli olacaktır.

6- Yarışmada ödül alan fotoğrafların yayın, telif, kullanım ve sergileme hakkı Klimik Derneği’ne ait olacaktır. Bu eserler derneğin arşivinde saklanacaktır. Ödül ve mansiyon alan eserler dernek tarafından kitap, katalog, reklam, broşür, web sayfası ve benzeri basılı yayınlarda fotoğrafçı adı belirtilmek koşuluyla kullanılabilir. Katılımcılar bu şekilde kullanılan fotoğrafları için verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talep ileri sürmeyeceklerini gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7- Yarışmaya katılan fotoğraflardaki görüntü ve içerik le ilgili her türlü sorumluluk – her alanda- katılımcıya aittir. Fotoğraftaki kişinin kimliği belli olacak şekilde çekilmiş olan görüntüler için kişinin onayının alınmış olması gereklidir. Yarışmaya katılanlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

8- Yarışmaya katılan yarışmacılar, belirtilen tüm hususları kabul etmiş sayılacaklardır.

9- Değerlendirme sonucunda jüri tarafından 3 fotoğraf seçilip, ödül almaya hak kazanacaktır.

10- Ödül: Kazanan ilk 3 yarışmacıya KLİMİK 2023 Kongresi için kayıt ve konaklama bursu verilecektir.

11- Kazanan yarışmacı ve fotoğraflar kongrenin ödül gecesinde duyurulacaktır.

12- Son başvuru tarihi 20 Şubat 2022’dir.

Jüri Üyeleri

Prof. Dr. Emel YILMAZ
Prof. Dr. Ediz TÜTÜNCÜ
Prof. Dr. Ferah BUDAK
Uzm. Dr. Servet ALAN