Skip links
Explore
Drag

22. TÜRK KLİNİK MİKROBİYOLOJİ VE
İNFEKSİYON HASTALIKLARI KONGRESİ

9–12 Mart 2022

Gloria Golf Resort Belek / Antalya

22. Kongre

KLİMİK Derneği olarak ilkini 1987 yılında gerçekleştirdiğimiz Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresi’nin bu yıl 22.sini düzenlemekteyiz.

Hibrit Kongre

KLİMİK 2022’yi hibriti olarak düzenliyoruz. Çevrim içi katılımcılarla linkleri ayrıca paylaşılacaktır.

İsim Değişikliği

İsim değişikliği için son bildirim tarihi 1 Ocak 2022’dir.

KLİMİK 2022

Davet

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneğinin Kıymetli Üyeleri,

İki yıla yakın zamandır, hem insanlık hem de özellikle uzmanlık alanımız için tarihi önemi olan zorlu bir pandemi sürecinin içinde yaşıyoruz. Bu süreçte COVID-19, alanımız için önemli olan birçok sağlık probleminin önüne geçti. Bilimsel aktivitelerimizin çoğunda konumuz, SARS-CoV-2 ve COVID-19 oldu. Bilimsel tartışma ve fikir alış verişlerimizi sanal ortamlarda çoğunlukla pandemi konuşarak gerçekleştirmeye çalıştık. Ancak artık yüz yüze bir araya gelip alanımızın önemli konularını birlikte tartışmak ve güncel bilgileri birbirimizle paylaşmak istiyoruz. Bu nedenle, XXII. Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresini (KLİMİK 2022), 9-12 Mart 2022 tarihlerinde, Antalya’da yüz yüze olarak gerçekleştirmeyi planladık. Tüm üyelerimizi, pandemide korunma kurallarına uygun bütün  önlemlerin titizlikle alınacağı, hem COVID-19 hem de İHKM alanının sorunu olan tüm hastalıkların bilimsel gelişmeler eşliğinde tartışılacağı kongremize davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Dileyen üyelerimiz için kongremizdeki tüm sunumlar çevirimiçi olarak da izlenebilecek, online katılım olanağı da sağlanacaktır. Özellikle uzmanlık eğitimi almakta olan yüz yüze katılım olanağı bulamayan genç meslektaşlarımızın bu fırsatı da değerlendireceklerini umut ediyoruz.    

Uzun zaman sonra yeniden yüz yüze bir araya geleceğimiz için bizler çok heyecanlıyız. Bilimin ışığında 35 yıldır bizleri bir araya getiren Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği çatısı altında gerçekleşecek ve hepimizin özlediği bilimsel şölenlerden biri olacağına inandığımız KLİMİK 2022 Kongresine hepinizin katılımını bekliyoruz. Sizlerin katılımları ve destekleri ile zenginleşeceğine yürekten inandığımız kongremizde buluşmak ümidi ile hepinize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Prof. Dr. Neşe DEMİRTÜRK
KLİMİK 2022 Kongresi Başkanı

Prof. Dr. Serap ŞİMŞEK YAVUZ
KLİMİK Derneği Başkanı

Kongre Öncesi Kurs 1

SOLİD ORGAN NAKLİ İNFEKSİYONLARINA YAKLAŞIM KURSU

Kongre Öncesi Kurs 2

KRONİK VİRAL HEPATİTLERDE TANI VE TEDAVİ YAKLAŞIMI KURSU

Kongre Öncesi Kurs 3

KLİMİK AŞI KURSU

Kongre Öncesi Kurs 4

UYGULAMALI TEMEL BİYOİSTATİSTİK KURSU

KLİMİK 2022 FOTOĞRAF YARIŞMASI
Ana Tema: Fotoğraflarla Pandemi Öyküleri
Son başvuru tarihi: 2 Mart 2022

Başvurmak için tıklayınız

Prof. Dr. Enver Tali Çetin Genç Araştırmacı Ödülü’ne 1Şubat 2022’ye Kadar Başvurabilirsiniz!!

Başvurmak için tıklayınız

KLİMİK 2022
Bilimsel Program: 9-12 Mart 2022

Programı görmek için tıklayınız